DataLife Engine > Новости Киева > Україна та ЄС уклали стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів

Україна та ЄС уклали стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів

Україна та ЄС започаткували стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів, що сприятиме побудові стійкої та інноваційної енергетичної системи України. Було підписано відповідний Меморандум про взаєморозуміння.

Україна та ЄС започаткували стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів, що сприятиме побудові стійкої та інноваційної енергетичної системи України. Було підписано відповідний Меморандум про взаєморозуміння.


Про це, як стало відомо KВ, повідомили у пресслужбі Кабінету міністрів України.


Підписуйтесь на “КиївВладу”


Як стало відомо з повідомлення пресслужби Кабінету міністрів, у четвер, 2 лютого, відбулося спільне засідання Кабінету міністрів України з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн за підсумками спільних консультацій Уряду України та колегії Європейської Комісії.


Під час конференції прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що українська сторона продовжує впровадження євроінтеграційних реформ задля забезпечення максимально швидкого руху до членства в ЄС.


"Ми очікуємо, що навесні Європейська комісія надасть формалізований висновок про наш прогрес. А вже наприкінці 2023 року надасть рекомендацію Європейській раді стосовно початку передвступних переговорів з Україною", — сказав прем’єр-міністр.


Він підкреслив, що українська сторона також розраховує на подальшу інтеграцію до Внутрішнього ринку ЄС, а також на продовження тимчасової лібералізації торгівлі та транспорту.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться



Крім того, як розповіли у пресслужбі, ведуться перемовини й про впровадження до початку переговорів про вступ спільного з Євросоюзом ринку у сферах, де Україна впритул наблизилася до повного переходу на правила ЄС.


Стало відомо, що за підсумками спільних консультацій було досягнуто конкретних рішень. Зокрема, підписана Угода щодо участі України в програмі ЄС "Єдиний ринок" із бюджетом 4,2 млрд євро. У пресслужбі зазначили, що ця програма спрямована на забезпечення "зеленого" й цифрового переходів та сприятиме розвитку конкурентоспроможності українського бізнесу.


Україна та ЄС також започаткували стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів, що сприятиме побудові стійкої та інноваційної енергетичної системи України. Денис Шмигаль та Урсула фон дер Ляєн підписали відповідний Меморандум про взаєморозуміння.


"Завтра ми очікуємо політичного схвалення Пріоритетного плану дій щодо посиленої імплементації зони вільної торгівлі між Україною та ЄС на 2023-2024 роки, який ми сьогодні обговорили з Виконавчим віце-президентом Валдісом Домбровскісом. Саме виконання цього плану має забезпечити Україні подальший доступ до Внутрішнього ринку ЄС", — зауважив прем’єр-міністр.


Нагадаємо, Україна та Європейський союз підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання 18 млрд євро макрофінансової допомоги у 2023 році.


Читайте: Україна та ЄС підписали Меморандум про надання цього року 18 млрд євро макрофінансової допомоги


Перший транш, за словами очільника виконавчої влади, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, – 3 млрд євро – надійшов на рахунки України.


Читайте: Перший транш макрофіну від ЄС в розмірі 3 млрд євро надійшов на рахунки, – Шмигаль
Фото: пресслужба КМУКиївВлада

Владислава Олійник



Вернуться назад