DataLife Engine > Новости Киева > Мінфін чекає від військових запиту на гроші для дофінансування мобілізації з II кварталу 2024 року

Мінфін чекає від військових запиту на гроші для дофінансування мобілізації з II кварталу 2024 року

Міністерство фінансів очікує від Міністерства оборони та Генерального штабу інформації та рішень щодо мобілізації, зокрема, її масштабів і термінів, необхідних витрат, а також допускає необхідність пошуку нових внутрішніх джерел фінансування.

Міністерство фінансів очікує від Міністерства оборони та Генерального штабу інформації та рішень щодо мобілізації, зокрема, її масштабів і термінів, необхідних витрат, а також допускає необхідність пошуку нових внутрішніх джерел фінансування.


Про це KВ дізналася зі слів міністра фінансів України Сергія Марченка в етері "Business Breakfast” (Марченка цитує “Інтерфакс-Україна”.Підписуйтесь на “КиївВладу”


"Я б дав можливість Генеральному штабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні та запропонувати рішення, як вони це бачать, як вони бачать оптимізацію видатків...Тому що я вже кілька разів вказував, що ми виснажили наш внутрішній потенціал для фінансування військових потреб, і просто штучно, умовно кажучи, збільшити на N-ту суму мільярдів гривень – не вийде так", – сказав Марченко.


"Ми не виключаємо, що нам доведеться шукати додаткових внутрішніх джерел фінансування... Точно можу сказати, з огляду на те, як зараз складається ситуація, на перший квартал додаткової потреби не буде...", – додав міністр.


Марченко вказав, збільшення фінансування на 500 млрд гривень на мобілізацію додатково 500 тис. людей є доволі коректними розрахунками, але наголосив, що є багато чинників, які впливають на ці розрахунки, зокрема, строки мобілізації та демобілізації, забезпечення підрозділів.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться



Як інформувала KВ, зі слів Президента України Володимира Зеленського стало відомо, що військові запропонували мобілізувати додатково 450-500 тис. людей. За словами Зеленського, сказаними на підсумковій пресконференції 2023 року, це посилення мобілізаційного плану коштуватиме 500 державному бюджету мільярдів гривень.


У свою чергу, Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує знизити мобілізаційний вік з 27 до 25 років, а також суттєво обмежити права на відстрочку й запровадити різні санкції за ухилення військовозобов’язаних від мобілізації.


Читайте: Кабмін пропонує Раді прирівняти ухилянтів до боржників, застосовуючи до них соціально-економічні санкції


Фото: з відкритих джерел


КиївВлада
Олексій Ігнатьєв



Вернуться назад