DataLife Engine > Новости Киева > Реконструкція Енергетиків у Бучі знову опинилася під шквалом критики

Реконструкція Енергетиків у Бучі знову опинилася під шквалом критики

Реконструкція Енергетиків у Бучі знову опинилася під шквалом критики

У Бучанській громаді спалахнула нова хвиля критики реконструкції вулиці Енергетиків. Цього разу мешканці обурилися повідомленню міської влади про пересадку девʼяти дорослих дерев за допомогою спеціальної машини «Тюльпан». Частина бучанців вважає, що роботи з порятунку дерев не можуть компенсувати масштабне знищення зелених насаджень під час реконструкції центральної вулиці. 
Як стало відомо КВ з повідомлення у Facebook Бучанської міської ради, фахівці КП «Бучазеленбуд» продовжують оновлювати зелені насадження у громаді. Днями за допомогою спеціальної машини «Тюльпан» було пересаджено девʼять дорослих дерев. 
Зокрема, пʼять сакур перенесли з вулиці Енергетиків до Сімейного парку, ще дві сакури висадили на бульварі Богдана Хмельницького. Також на нове місце вздовж бульвару пересадили два каштани. 
«Метод пересадки «Тюльпан» дозволяє переносити дорослі дерева разом із земляною грудкою та основною частиною кореневої системи. Спеціальна техніка обережно виймає дерево з ґрунту, транспортує його та висаджує на новому місці, що забезпечує високу приживлюваність і мінімізує стрес для рослин», — зазначила міська рада у повідомленні. 
Втім, у соцмережах новина викликала чергову хвилю критики. Частина мешканців заявила, що пересадку дерев слід було проводити ще до початку масштабних робіт на Енергетиків, а не після зрізання значної кількості насаджень. 
«Реконструкцію вулиці треба було почати з пересадки дерев пізньою осінню, коли дерева вже “поснули”. Скільки здорових дерев вони знищили», – пишуть користувачі у коментарях. 
Окремі жителі також звернули увагу на стан пересаджених сакур, стверджуючи, що дерева виглядають пошкодженими та ослабленими після перенесення.
«Хочеться, щоб дерева прижилися, але злість на ці рішення від того нікуди не дінеться. Дерева заважали проєкту безбар’єрності», – зазначила одна з мешканок громади.
Серед інших коментарів лунали припущення, що після завершення реконструкції на місці зелених зон можуть з’явитися додаткові паркувальні майданчики. Деякі користувачі називають зміни на Енергетиків перетворенням міста на «кам’яні джунглі». 
Нагадаємо, суперечки навколо реконструкції вулиці Енергетиків тривають уже кілька місяців. Раніше мешканці масово критикували зрізання багаторічних дерев уздовж центральної вулиці міста, називаючи такі дії «варварством» та «вандалізмом».
У Бучанській міській раді натомість пояснювали, що видалення частини насаджень було необхідним для заміни інженерних мереж, будівництва дощової каналізації та створення першого у громаді безбар’єрного маршруту завдовжки 3,6 км. Також у мерії заявляли, що після завершення реконструкції на Енергетиків планують висадити близько 360 нових дерев та понад 3 тисячі декоративних кущів.
Читайте: Київська “Кінопанорама” на межі продажу та знищення
Фото: з відкритих джерел
КиївВлада
Кіра Федько



Вернуться назад