DataLife Engine > Новости Киева > Кабмін встановив виплати родичам загиблих в боях українців і змінив порядок реабілітації ветеранів

Кабмін встановив виплати родичам загиблих в боях українців і змінив порядок реабілітації ветеранів

Кабінет міністрів передбачив пенсійні виплати кожному з непрацездатних батьків, дружині або чоловікові загиблих під час участі в бойових діях захисників та захисниць України. Також уряд вніс зміни до порядків, що стосуються надання психологічної реабілітації ветеранам та членам їхніх родин.

Кабінет міністрів передбачив пенсійні виплати кожному з непрацездатних батьків, дружині або чоловікові загиблих під час участі в бойових діях захисників та захисниць України. Також уряд вніс зміни до порядків, що стосуються надання психологічної реабілітації ветеранам та членам їхніх родин.


Про це KВ стало відомо з повідомлення представника Кабінету міністрів у Верховній Раді (ВР) Тараса Мельничука за підсумками засідання уряду, що відбулося 10 травня 2022 року під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.


Підписуйтесь на “КиївВладу”


“Передбачено забезпечення мінімальної пенсійної виплати кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловікові) загиблого (загиблої) під час участі в бойових діях на території України на рівні 7 800 грн, іншим членам сім’ї ‒ 6 100 гривень. Забезпечено право на щомісячну доплату (до 2000 грн) після перерахунку пенсії в разі втрати годувальника кожному з батьків, дружині, (чоловіку) та одному з непрацездатних членів сім’ї”, – повідомив Мельничук.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться


Також, за повідомленням Урядового порталу, психологічну реабілітацію захисників та їхніх родин на час воєнного та післявоєнного стану здійснюватимуть за новим механізмом.


Кабінет міністрів вніс зміни до порядків, що стосуються надання психологічної реабілітації ветеранам та членам їхніх родин, постраждалим учасникам Революції Гідності та сім’ям загиблих захисників України.


“На сьогодні заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пораненим / травмованим учасникам бойових дій, а також членам сімей ветеранів війни і родин загиблих захисників і захисниць України, мають водночас забезпечувати своїм пацієнтам кваліфіковану психологічну допомогу, яка наразі не передбачена Програмою медичних гарантій. Ухвалена постанова розширить можливості фахівців у сфері психічного здоров’я, адже дозволить створювати у медзакладах мультидисциплінарні команди фахівців, які на основі кейс-менеджменту надаватимуть якісні послуги з психологічної реабілітації. До команди входитимуть фахівці медичного і немедичного профілю, які у взаємодії з лікуючим лікарем пацієнта розроблятимуть та реалізовуватимуть програму реабілітації відповідно до індивідуальних потреб отримувача послуг”, – йдеться в урядовому релізі.


Крім цього, “відповідно до постанови, психологічні послуги мають надаватися на основі комплексу заходів з науково доведеною ефективністю та доцільністю відповідно до міжнародних науково обґрунтованих протоколів. А допомогу мають право отримувати не лише пацієнти стаціонару, а й люди, які проходять реабілітацію амбулаторно чи дистанційно. Підставою для надання послуг є направлення лікаря або особисте звернення людини, яка потребує психологічної допомоги”.


При цьому, Міністерство у справах ветеранів України укладатиме договори про відшкодування вартості наданих послуг з суб'єктами, які включені до Реєстру постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів і членів їхніх сімей.


Наразі новий механізм має запрацювати як пілотний проект у госпіталях ветеранів війни. У подальшому ця практика може поширитися медичними закладами всієї України.


Як інформувала KВ, раніше у квітні ц.р. Кабінет міністрів додатково виділив 16 млрд гривень Міністерству оборони – в основному, на виплати зарплат військовим, на ремонт і модернізацію техніки, а також на виплати родинам загиблих героїв.


Читайте: Кабмін виділив МВС майже 17 млрд гривень, а Міноборони – 16 млрд гривень, – Шмигаль


Фото: Урядовий портал


КиївВлада
Олексій Ігнатьєв



Вернуться назад