DataLife Engine > Новости Киева > Про волонтерів та оборону Київщини під час окупації зняли кіно

Про волонтерів та оборону Київщини під час окупації зняли кіно

Волонтери, які евакуювали людей з-під окупації на Київщині, стали героями кінореконструкції березневих подій “Область героїв”. Відбулася презентація офіційного тизера, сама ж стрічка вийде в український кінопрокат вже цієї осені. Кінофільм стане першою масштабною історичною стрічкою, де головні ролі зіграли очевидці подій російсько-української війни.

Волонтери, які евакуювали людей з-під окупації на Київщині, стали героями кінореконструкції березневих подій “Область героїв”. Відбулася презентація офіційного тизера, сама ж стрічка вийде в український кінопрокат вже цієї осені. Кінофільм стане першою масштабною історичною стрічкою, де головні ролі зіграли очевидці подій російсько-української війни.


Про це KВ дізналася із сюжету в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини".


Підписуйтесь на “КиївВладу” У стрічку мають увійти події оборони Київщини, а саме розповіді про наступ рф, історичні бої та історії місцевих жителів, які ціною власного життя врятували людей з-під окупації.


Зокрема в сюжеті йде мова про ірпінця та волонтера евакуації Олександра Акімова, якому вдалося вивезти свої рідних на захід країни та повернутися на Київщину, аби продовжувати рятувати із окупації людей похилого віку та прикутих до ліжка.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться

“Ми підвозили людей з того боку Романівському мосту. Багато доводилося вмовляти. Людина не розуміє, хто ти та чому приїхав за нею. Ти пояснюєш, що за вам прислали ваші родичі, ваші діти. Шлях тривав через ліс. Це був найстрашніший момент, Здавалося, що досить показатися і по мені будуть стріляти”, – говорить волонтер із Ірпеня.


Так, за словами волонтера, йому вдалося вивезти і винести на руках понад 60 людей – і все відбувалося під обстрілами.


Також вдалося вивезти з Приірпіння ще тисячі людей двом волонтерам. Це, зокрема, глибоковіруючий батько п'ятьох дітей із Бучі Анатолій Єфимович.


“Мене пастор церкви особисто просив не їхати, говорячи: “Толя, в тебе п'ятеро дітей, ми не зможемо так попіклуватися про твоїх дітей, як ти сам. На що я відповів: “Андрію Миколайовичу, там 500 чоловік сидить у підвалах... Ти ведеш дідуся і не можеш його кинути. А тебе міна накриває буквально в 15 метрах від тебе – земля летить за шиворот”, – говорить волонтер Анатолій Єфимович.


За словами другого волонтера, 21-річного атеїста Олександра Дячка, врятовані жителі області пропонували та віддавали, навіть, власні автівки, щоб волонтери змогли продовжити витягати людей з-під щільних обстрілів.


“Ти просто був, як звір на якого полюють. Їдеш і чекаєш, коли тебе вб’ють. Ти просто намагаєшся дожити до вечора і зробити щось корисне”, – згадує ті події волонтер Олександра Дячок.


Відомо, що у кінострічці покажуть й історію п'ятнадцятирічного коригувальника вогню з дроном і молодих ветеринарів, яким довелося оперувати дітей.


За словами ж автора та продюсеру фільма “Область героїв” Олексія Комаровського, ця стрічка стане першою масштабною кінореконструкцією реальних героїчних історій простих українців. Варто зауважити, що в цій стрічці головні ролі зіграли реальні люди без жодного досвіду зйомок в кіноіндустрії.


“Це кінореконструкція героїчних вчинків простих українців. Це їхня кіносповідь... я пішов на цей ризик, Боявся, що ми одержимо щось недобре, але – вау! Це – було чудово, бо вони не грали, вони переживали знову всі ці моменти”, -


Так, фільма вдалося відзняти за рекордно короткі три місяці. Вже відомо, що ця стрічка вийде в український кінопрокат вже цієї осені, а після має відбутися і світова прем'єра.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2021 року у Києві відбулася презентація третього фільму ексголови Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна із циклу "7 фільмів Бно-Айріяна". Стрічка "Незалежність 30: там, де нас немає" – це перший в Україні повнометражний документальний фільм про чиновників та державне управління.


Читайте: У Бучі демонтували залишки знищеного рашистами будинку, де зберігався архів родини Чорноволів


Фото: Вечірній Київ
КиївВлада
Інна Міхно



Вернуться назад