Последние новости

12:49
Микола Калашник: У межах підготовки Київщини до зими стартував пілотний проєкт «Перший енергонезалежний квартал Броварів»
19:44
Бориспіль витратить 27 млн гривень на харчування дітей у школах
18:44
Нардеп Микола Тищенко вніс 10 млн грн застави
14:45
«Інтергал-Буд» розповів, де у Львові придбати квартиру в готовому будинку
12:43
«ЗеМолодіжку» Київщини очолив депутат Бучанської міськради Микита Геращенко
19:47
Уряд спрямовує понад 3 млрд грн на відновлення житла та інфраструктури у Вишневому
18:44
Шахрай під маскою успішного бізнес-блогера ошукав щонайменше 12 довірливих інвесторів на мільйони
10:48
У «Інтергал-Буд» стартували липневі знижки на квартири
08:48
Азербайджан профінансує відбудову чотирьох інфраструктурних обʼєктів у Ірпені
19:49
У Згурівській громаді встановлюють сонячну електростанцію для потреб водопостачання
18:48
Мар’яна Безугла знову пропонує посилити відповідальність за “невиправдані втрати” особового складу в ЗСУ
14:47
В Обухівському районі орудують телефонні шахраї, що представляються працівниками Обухівською РВА, – голова РВА Сиваненко
08:45
Київпастранс витратить 6,98 млн гривень на теплий формений одяг
18:43
Київ вимагає невідкладного засідання РНБО щодо реалізації Комплексного плану стійкості столиці, – Кличко
16:45
Спортзал Глибоцького ліцею відремонтують за 7,6 млн гривень (перелік робіт)
17:04
На Київщині з 6 липня відновлює рух електричка Фастів – Київ
12:03
На Оболонських озерах у Києві рятують тварин, що постраждали внаслідок екокатастрофи після обстрілу рф
08:01
Генштаб ЗСУ зафіксував впродовж доби 295 бойових зіткнень, найбільше на Гуляйпільському напрямку
17:04
Ударні “санкції” вивели з ладу 42,74% від загальної проєктної потужності нафтопереробки рф
14:03
У Чорнобильській зоні ліквідували пожежу на 130 га, роботи тривають ще на трьох осередках
10:01
За добу втрати армії рф зросли на 1190 осіб та сотню артсистем, – Генштаб ЗСУ
19:44
Дах Таращанського геріатричного пансіонату відремонтують за 1 млн гривень
19:30
У Києві оголосили конкурс на заміщення 31 вакантної посади директорів шкіл
16:44
На ремонт кисневого обладнання швидких Києва витратять на 7,6% менше
12:45
Психіатрію на Кирилівській у Києві за 10,8 млн гривень відремонтує знайомий підрядник
08:43
Сили ППО з вечора знешкодили одну ракету та 82 із 105 ворожих БпЛА
19:45
Храмові свята відзначили одразу у трьох селах Білогородської громади
18:52
У Дарницькому районі столиці виявили ще одне тіло жертви обстрілу рф
16:45
В академії Міноборони затримала російського “крота”, який шпигував за розробками дронів
10:44
Святошинська РДА витратить 17 млн гривень на безперебійники
Больше новостей

Керівнику таганрогського СІЗО, який організував катування журналістки Рощиної оголошено підозру

Новости Киева
725
0

Повідомлено про підозру керівнику СІЗО № 2 м. Таганрог Ростовської області, який організував катування журналістки Вікторії Рощиної. Дії фігуранта кваліфіковано як воєнний злочин відповідно до міжнародних стандартів. Усвідомлюючи цивільний статус журналістки і захист, гарантований міжнародним гуманітарним правом, він свідомо порушив норми Женевської конвенції та інших міжнародних договорів. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Про це, як стало відомо КВ, =AZWoFfAWmvvIoiuNmegiDx4dobAtK3Xu2FG618a1nrfD4tSucbBXC-6NzKO-iojUN2-inulxYu5r4x2aAwgizv4-9B95grFzFTukGxfVowGbWnBJmPSq8O8RUYhIPTPsurAUm-yMLcT7tv_DNcu4IsTlvZ8i9-Lr4EVjjTRQc67h8PoOmlgHNkZQUHV1w5C37oJK19tbYDueUAtkBvPLaRWr&__tn__=%2CO%2CP-R]повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.
Установлено, що в СІЗО № 2 м. Таганрог Ростовської області була організована система репресивного поводження із утримуваними громадянами України, в тому числі цивільними особами. Серед потерпілих — відома українська журналістка Вікторія Рощина.  Її затримали російські військові на тимчасово окупованій території Запорізької області та етапували до цього ізолятора.
“Там вона зазнала системних катувань, побоїв, принижень, погроз, жорстких обмежень у доступі до медичної допомоги, питної води та їжі. Окрім цього, до неї застосовувалися фізичні покарання та психологічний тиск із вимогою співпраці з адміністрацією установи”, – йдеться у повідомленні.
Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного позбавлення волі, катування та вбивства на території рф української журналістки Вікторії Рощиної (за ч. ч. 1, 2 ст. 438 КК України) встановлено, що організував вчинення вказаних злочинів керівник СІЗО № 2 м. Таганрог.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора фігуранту повідомлено про підозру (заочно) за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України — жорстоке поводження з цивільним населенням, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Як зазначили прокурори, підозрюваний усвідомлював, що журналістка є цивільною особою, участь у збройному конфлікті не брала та має відповідний статус, гарантований їй міжнародним гуманітарним правом, однак свідомо порушив норми Женевської конвенції та інших міжнародних договорів.
За вчинене йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Наразі встановлюються всі особи, причетні до злочинів стосовно української журналістки.
Нагадаємо, Вікторія Рощина зникла у серпні 2023 року під час поїздки на окуповані росією території. У квітні 2024 року росія вперше підтвердила, що незаконно утримувала її – батькові Вікторії надійшло повідомлення про смерть доньки. Нібито, за інформацією від російської влади, це сталося в процесі етапування з Таганрога до Москви. У звʼязку з інформацією про смерть української журналістки в рф, кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, було докваліфіковано Генпрокуратурою, як воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством. У квітні 2025 року українській стороні вдалося повернути тіло Вікторії.
Читайте: Тіло журналістки Рощиної, яка загинула у полоні, рф повернула без деяких внутрішніх органів, – Forbidden Stories
Фото: =AZWRyBzhET6MxjhHTouKvC3zKYqhxh0SPnnO4qxlUm9YPZMXXPkJjrts2IswqectQ1DZIBpUYEeEEiuWn7O-FVvrn-acU7xm0WDde1J2ek_g4kZbMkCUWCTtNImVkXCC5OQMM1JdvI92CLkT-E3cFk92l_3RulS6Mp3ryRcmJri1tM79uOpz-jn3OYTkMi-N2PA&__tn__=%2CO%2CP-R]Нацпол
КиївВлада
Оксана Олійникова

0 комментариев