Последние новости

18:54
У Харкові ракета рф вбила 8-річного хокеїста ХК “Білий Барс” та його маму
17:04
Чорнобильський центр поводження з радіоактивними відходами за 18 млн гривень отримає новий автобус
13:38
Удар по багатоповерхівці в Харкові: число жертв зросло до 11 осіб
11:26
Система “Свод” армії рф працює на китайських ШІ-алгоритмах і, можливо, вже тестується в Ірані
07:59
Хвилина мовчання за вбитими під час війни росії проти України
19:48
У Вишгороді 7 березня потребуючим роздаватимуть порції гарячої їжі
11:47
Цими вихідними автобуси 11 маршрутів курсуватимуть зі змінами руху через заплановані ярмарки
19:40
У понеділок, 9 березня, Київрада на позачерговому засіданні розгляне проєкт комплексного плана енергетичної стійкості
15:43
Військовослужбовці Військово-морських сил ЗСУ над Чорним морем збили російський вертоліт
13:46
Бойлерну Київської муніципальної академію танцю відремонтують за 4,3 млн гривень
09:44
Сили оборони уразили логістичні об’єкти та зосередження живої сили окупантів на ТОТ України
19:45
У переліку мости Патона, Південний та Північний: в Києві до 8 березня обмежуватимуть рух низкою переправ і шляхопроводів
15:45
Встановлено особу російського генерала, який координував ракетний удар по “Охматдиту”
09:46
Судитимуть чоловіка за підрив гранати в хостелі у центрі Києва (фото)
15:26
Уражено нафтовий термінал і військово-морська база в Новоросійську. Результати влучань по НПЗ “Албашнєфть”
13:44
Екснардеп визнав провину у справі про незаконні компенсації за житло та перерахував 15 млн грн для закупівлі ударних дронів
09:43
Столична служба «Телефон довіри» за два місяці надала півтори тисячі консультацій, – КМДА
17:04
Два дитсадки на Позняках за 2,3 млн гривень підключать до автономного електроживлення
16:03
Понад 92,8 тисячі осіб – у Генштабі навели дані про втрати окупантів за три місяці зими
15:02
Офіс ДСНС в центрі Києва відремонтують за 23,6 млн гривень
11:02
Цієї зими рф випустила по Україні близько 19 тисяч БпЛА та понад 700 ракет – Зеленський
09:04
У лютому в Україні зафіксовано 83 випадки отруєння чадним газом – ДСНС
17:04
У Дніпровському районі столиці до 20 березня обмежуватимуть рух вулицею Малишка (схема)
16:04
Гераскевич зареєстрував петицію із закликом позбавити Бубку звання Героя України
11:04
Зранку 28 лютого ворожі БпЛА атакували Київщину – є пошкодження
19:40
Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні відвідав на Київщині Центр комплексної реабілітації та надання соціальних послуг
15:44
Протягом доби зафіксовано 57 боєзіткнень, – Генштаб ЗСУ
13:46
Київоблрада ухвалила зміни до 13 обласних програм на понад 5,9 млрд гривень
19:45
Після масованих атак на столицю майже 80% київських шкіл відновили очне навчання – КМДА
19:24
Підпільна “ігорка”: Поліція Києва оголосила про підозру 24 учасникам тіньової азартної індустрії
Больше новостей

У Згурівській громаді з 1 січня суттєво підвищили тарифи на воду

Новости Киева
498
0

У Згурівській селищній громаді з 1 січня 2026 року набули чинності нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Вартість послуг зросла майже вдвічі: на водопостачання майже на 72%, а на водовідведення – більш ніж на 50%. Підвищення викликало хвилю обурення серед мешканців громади, які ставлять під сумнів обґрунтованість такого підвищення.
Про це КВ дізналася з проєкту рішення виконавчого комітету Згурівської селищної ради.
Окрему увагу було приділено питанням житлово-комунального господарства. Зокрема, розглянуто питання встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення
Так, 16 січня відбулося засідання виконавчого комітету, на якому, зокрема, розглянули питання встановлення нових тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для КП «Згурівський комбінат комунальних підприємств».
У Згурівській громаді з 1 січня суттєво підвищили тарифи на воду

«Питання підвищення тарифів розглядали. Наскільки мені відомо, рішення ухвалене. Здається, йдеться приблизно про 50 відсотків. Я ознайомився з повідомленням про обґрунтування і деякі моменти викликають здивування. Але підвищення майже вдвічі – це відчутно для населення», – розповів у коментарі КВ депутат Згурівської громади Євген Чубук (ВО “Свобода”).
Згідно з проєктом рішення, з 1 січня 2026 року тарифи у громади тарифи становитимуть: водопостачання – 59,88 гривні за 1 куб.м (раніше 34,82 гривні),  водовідведення – 31,78 гривні за куб.м (раніше 20,66 гривні). Таким чином, тариф на воду зріс майже на 72%, а на водовідведення – більш ніж на 50%. Востаннє тариф на воду у громаді зростав влітку 2024 року.
Варто зауважити, що про необхідність перегляду тарифів КП повідомляло ще у квітні 2025 року. Для населення ріст цін аргументували вартістю комунальних послуг: зростанням вартості електроенергії, пального, матеріалів, мінімальної заробітної плати та податкового навантаження. У структурі собівартості послуг найбільшу частку займають витрати на оплату праці та енергоносії.
Водночас ухвалене рішення викликало різку реакцію серед мешканців громади. У коментарях люди зазначають, що підвищення тарифів є непропорційним у порівнянні зі зростанням інших витрат і доходів населення.
«Чому всі основні витрати збільшились на 11-14 відсотків, а тариф на водопостачання – на 40 і більше?», – пишуть жителі.

Інші мешканці обурюються, що за умов війни та складної соціально-економічної ситуації тарифи зростають, тоді як зарплати, пенсії та соціальні виплати залишаються майже без змін.
«Людей за людей не рахують. Все дорожчає, а зарплати, виплати та пенсії стоять на місці», – йдеться в одному з дописів.
Також у коментарях ставили під сумнів реальність наведених у поясненнях цін на паливо та електроенергію і вимагали публічного та детального пояснення розрахунків.

Нагадаємо, що у 2024 році тарифи на водопостачання та водовідведення зросли в 21 громаді Київщини. Найбільше підвищення тарифів на водопостачання спостерігалося у Бородянській, Обухівській та Васильківській громадах, де зростання складало до 72,48%. Тарифи на водовідведення тоді зросли в 18 громадах, найбільше в Баришівській, Гірській та Бородянській громадах, де підвищення досягало 123%. Середнє підвищення тарифів по області становило приблизно 55,61%. 
Читайте: «Мільйони з води»: як закупівлі коагулянтів і хабарі привели посадовців «Київводоканалу» під кримінальні справи
Фото: Терен
КиївВлада
Інна Міхно

0 комментариев