Последние новости

19:45
У Національному музеї Шевченка відкрили ювілейну виставку художника Анатолія Марчука
17:40
Микола Калашник провів відеозустріч із губернатором італійського регіону Тоскана Еудженіо Джанні
15:46
Фронт: надвечір 10 березня Генштаб зафіксував майже півсотні атак агресора
11:49
Під Києвом затримано експартійця ОПЗЖ, який фінансував російський бюджет
19:55
Уряд змінив порядок базового фінансування університетів та наукових установ
17:08
З 9 березня у Києві обмежать рух Столичним шосе, а на Подолі змінять маршрути трамваїв (схеми)
16:47
У Харкові тривають пошукові роботи на місці удару рф, в ДСНС підтвердили загибель 10 людей
18:54
У Харкові ракета рф вбила 8-річного хокеїста ХК “Білий Барс” та його маму
17:04
Чорнобильський центр поводження з радіоактивними відходами за 18 млн гривень отримає новий автобус
13:38
Удар по багатоповерхівці в Харкові: число жертв зросло до 11 осіб
11:26
Система “Свод” армії рф працює на китайських ШІ-алгоритмах і, можливо, вже тестується в Ірані
07:59
Хвилина мовчання за вбитими під час війни росії проти України
19:48
У Вишгороді 7 березня потребуючим роздаватимуть порції гарячої їжі
11:47
Цими вихідними автобуси 11 маршрутів курсуватимуть зі змінами руху через заплановані ярмарки
19:40
У понеділок, 9 березня, Київрада на позачерговому засіданні розгляне проєкт комплексного плана енергетичної стійкості
15:43
Військовослужбовці Військово-морських сил ЗСУ над Чорним морем збили російський вертоліт
13:46
Бойлерну Київської муніципальної академію танцю відремонтують за 4,3 млн гривень
09:44
Сили оборони уразили логістичні об’єкти та зосередження живої сили окупантів на ТОТ України
19:45
У переліку мости Патона, Південний та Північний: в Києві до 8 березня обмежуватимуть рух низкою переправ і шляхопроводів
15:45
Встановлено особу російського генерала, який координував ракетний удар по “Охматдиту”
09:46
Судитимуть чоловіка за підрив гранати в хостелі у центрі Києва (фото)
15:26
Уражено нафтовий термінал і військово-морська база в Новоросійську. Результати влучань по НПЗ “Албашнєфть”
13:44
Екснардеп визнав провину у справі про незаконні компенсації за житло та перерахував 15 млн грн для закупівлі ударних дронів
09:43
Столична служба «Телефон довіри» за два місяці надала півтори тисячі консультацій, – КМДА
17:04
Два дитсадки на Позняках за 2,3 млн гривень підключать до автономного електроживлення
16:03
Понад 92,8 тисячі осіб – у Генштабі навели дані про втрати окупантів за три місяці зими
15:02
Офіс ДСНС в центрі Києва відремонтують за 23,6 млн гривень
11:02
Цієї зими рф випустила по Україні близько 19 тисяч БпЛА та понад 700 ракет – Зеленський
09:04
У лютому в Україні зафіксовано 83 випадки отруєння чадним газом – ДСНС
17:04
У Дніпровському районі столиці до 20 березня обмежуватимуть рух вулицею Малишка (схема)
Больше новостей

У Національному музеї Шевченка відкрили ювілейну виставку художника Анатолія Марчука

Новости Киева
6
0

У Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відкрили ретроспективну виставку «Земне у сув’язі з небесним» українського художника Анатолія Марчука. Експозиція об’єднала роботи різних періодів творчості митця та присвячена 50-річчю його мистецької діяльності і 70-річному ювілею.
Про це, як передає КВ, повідомив фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко
Як зазначається, проєкт приурочений до двох ювілейних дат у житті художника: 50 років творчої діяльності та його 70-річчя. Виставка має ретроспективний характер і демонструє ключові етапи мистецького становлення автора, а також напрями його творчих пошуків упродовж кількох десятиліть.
У виданні повідомляють, що до експозиції увійшли роботи з різних тематичних циклів, зокрема «Погляд крізь століття», «Святині Києва», «Стежками Тараса», «Квіти України — квіти Перемоги» та «Земне у сув’язі з небесним». Частину виставки присвячено живописній Шевченкіані художника — серії робіт, що осмислюють постать Тарас Шевченко у творчості Марчука.
У представлених творах художник використовує різні техніки — олійний живопис, акварель, офорт і рисунок. У своїй творчості він переважно звертається до пейзажного жанру.
«В пейзажі я свідомо не малюю людину, як і її творінь. Просто хочу, щоб глядач, зупинившись перед картиною, бодай на мить відчув подих вічності, вловив глибинним зором відблиск того, що було до нас і що буде після нас», — говорить художник.
Анатолій Марчук має звання Народного та Заслуженого художника України і є членом Національної спілки художників України. Окрім творчої діяльності, він займається меценатством і волонтерством. Митець також виступив засновником кількох художніх галерей, зокрема у Макарові, Фастові, Колонщині, Бишеві та Томашівці, а також створив Будинок творчості «Садиба Анатолія Марчука», де діє Козичанська картинна галерея.
Ознайомитися з експозицією можна у Національному музеї Тараса Шевченка за адресою бульвар Тараса Шевченка, 12. Вхід на виставку здійснюється за квитком до музею.
Читайте: Будинок Хвойки у Києві визнано таким, що перебуває в незадовільному стані: шукають механізм порятунку (фото)
Фото: ZN.UA
КиївВлада
Владислава Олійник

0 комментариев