Кабінет міністрів збільшив на 525 млн гривень фінансування заходів з підтримки у безпечному стані блоків Чорнобильської АЕС та об’єкта «Укриття». Загальний обсяг фінансування з 1,6 млрд до понад 2,1 млрд гривень.
Про це КВ дізналася з урядової постанови №990 “Про внесення змін у додаток до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки у безпечному стані блоків та об’єкта “Укриття” та заходи щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС”.
Згідно з оприлюдненим документом, фінансування заходів із підтримки в безпечному стані першого, другого, третього блоків Чорнобильської АЕС, існуючого сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1) збільшено на 250,5 млн гривень – до 1,04 млрд гривень.
На заходи із виведення з експлуатації та частковий демонтаж окремих систем і елементів блоків спрямують додаткові 99,6 млн гривень (загалом – 384.7 млн гривень).
На здійснення організаційно-технічних заходів з управління, експлуатації, технічного обслуговування, ремонту систем, що працюватимуть у подальшому, та забезпечення контролю за безпекою додатково виділено 175 млн гривень (загалом – 717,2 млн гривень).
Загальний обсяг фінансування заходів з підтримки у безпечному стані блоків Чорнобильської АЕС та об’єкта «Укриття» зріс приблизно на 525 млн гривень – з 1,6 млрд до понад 2,1 млрд гривень.
Читайте: Дворічне утримання доріг зони відчуження обійдеться у 167,5 млн гривень
Фото: УкрінформКиївВлада
Олексій Ігнатьєв