Міністр оборони Олексій Резніков наголосив, що зброї, яку Україні передали партнери, та яку Україна сама закупила та виготовила, вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії у Європі, але не від росії. Ситуація на фронті залишається важкою, країна втрачає щодня до сотні військовослужбовців вбитими і до 500 пораненими.
Міністр оборони Олексій Резніков наголосив, що зброї, яку Україні передали партнери, та яку Україна сама закупила та виготовила, вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії у Європі, але не від росії. Ситуація на фронті залишається важкою, країна втрачає щодня до сотні військовослужбовців вбитими і до 500 пораненими.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні міністра оборони Олексія Резнікова.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
“Російський Молох має у запасі ще багато засобів для пожирання людських життів задля задоволення свого імперського его. Тому ми наголошуємо – Україні конче потрібне важке озброєння, і дуже швидко”, – наголосив Резніков.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм
Подписаться
Міністр зауважив, що Україна ініціювала постачання артилерії 155-мм калібру та інших важких озброєнь.
Так, польські САУ "Краб" уже готові до виконання бойових завдань на фронті. Це пʼятий вид артилерії 155-мм калібру. Інші чотири – гармати М777 і FH70, САУ Caesar та M109A3.
Резніков зазначив, що станом на зараз Міністерством оборони забезпечено постачання до ЗСУ понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру.
"Запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого 2022 року. При цьому ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід", – повідомив Резніков.
ЗСУ також поставили понад 50 гармат інших значних калібрів разом зі снарядами. Вони складають понад 75% обсягу, який був на початку повномасштабного вторгнення рф до України.
Від партнерів Україна отримала близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound тощо).
Міністр додав, що зараз підготовку для роботи з новим озброєнням проходять або ж почнуть її незабаром понад 1500 українських військових.
“Але змінюються обставини на полі бою – збільшується потреба”, – зауважив Резніков.
Він назвав наступні цілі держави:
отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них;
забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами;
домовитись з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у вигляді цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань (organic unit). Це значно підвищить ефективність на полі бою;
залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів ми поки отримуємо достатньо легку броню, не завжди зі зброєю;
отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту нашого неба.
Міністр зауважив, що не може сказати, що задоволений темпами та кількістю постачання зброї. “Але водночас я безмежно вдячний країнам, які нас підтримують. Зокрема, США, Великій Британії, Польщі, нашим Балтійським друзям. Усім іншим державам, які допомагають стримувати російське зло”, – додав Резніков.
Також міністр відзначив роль українського суспільства, волонтерів, які за рахунок швидкості та гнучкості успішно закривали і закривають цілу низку важливих потреб.
Резніков додав, що ситуація на фронті важка. Ми втрачаємо щодня до сотні наших бійців вбитими і до 500 пораненими. Кремль продовжує тиснути масою, буксує, наражаться на потужний опір, несе величезні втрати.
Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков вважає, що активні бойові дії між Збройними силами України та російськими окупаційними військами можуть реально припинитися до кінця 2022 року.
Читайте: Олексій Резніков запропонував створити в ЄС трастовий фонд для України
Фото: facebook Олексія РезніковаКиївВлада
Олександр Попов