Последние новости

09:44
Укрзалізниця призначила 13 додаткових поїздів із Києва на Різдво та Новий рік
19:49
Микола Калашник: Нині Вифлеємський вогонь миру має для України особливе значення
19:20
На Бучанщині правоохоронці викрили групу осіб, яких підозрюють у жорстокому вбивстві (фото)
15:45
У Броварах видаватимуть сертифікати на купівлю житла Захисникам та Захисницям, що мають інвалідність внаслідок виконання обов’язку із захисту Батьківщини
11:46
До одного з ірпінських ліцеїв прибудують новий корпус
19:45
Київський обласний центр підготовки населення до нацспротиву провів курс з домедичної допомоги для студентів
19:24
На Білоцерківщині чоловіка підозрюють у незаконній порубці лісу на понад 33 тисячі гривень (фото)
15:46
Фронт надвечір 22 грудня: найбільше боїв сьогодні навколо Покровська (зведення Генштабу)
13:46
Микола Калашник узяв участь у відкритті Клубного чемпіонату України серед чоловічих команд Суперліги з настільного тенісу, який проходить на Київщині
09:44
Держаудитслужба починає масштабну перевірку оборонних підприємств
17:06
Біля головної ялинки у Києві провели акцію-нагадування про зниклих безвісти і полонених захисників
16:05
Музей Чорнобиля на Подолі додатково відремонтують за 30 млн гривень
15:03
На Київщині відкрили дві нові поліцейські станції
09:03
У Бучі на переході авто збило 13-річного пішохода: дитину госпіталізували
17:04
Третій армійський корпус проводить реформи у 125-й бригаді
16:05
Зоопарк Києва заплатить 30 млн гривень за електрику
15:04
На Фастівщині під колесами потяга загинув чоловік
09:34
Сили оборони в Каспійському морі уразили російський корабель та бурову платформу
19:40
Макаку, яка втікла від власників та бігала Гостомелем, прихистив КиївЗоо
19:28
Двом киянам повідомили про підозру за фактом самовільного зайняття земділянки на Подолі
19:45
У Києві два дні обмежуватимуть рух естакадою на Деміївській площі (схема)
19:23
Бориспіль вкладе 15 млн гривень в ремонт ветеранського центру
17:44
На аеродромі Бельбек в Криму уражено літак МіГ-31 та техніку окупантів – СБУ
09:41
Киянин травмував кухонним тесаком свого 10-річного сина
19:44
За електрику для ритуальної служби Києва заплатять 14,7 млн гривень
17:49
“Укрзалізниця” відкриває зимовий рух поїздів на дитячих залізницях у Києві, Львові, Дніпрі та Рівному
11:44
Пенсійний фонд Київщини витратить 1,16 млн гривень на папір А4
19:45
Уночі та вранці 17-го у столиці очікується туман – Укргідрометцентр
19:22
Метро Києва витратить 11 млн грн на запчастини для підтримки старих радянських вагонів
15:46
Фронт надвечір 16 грудня: Покровськ, Гуляйполе, Куп’янськ, Лиман – найгарячіші напрямки (зведення Генштабу)
Больше новостей

Кабмін пропонує заборонити в Україні церкви, керовані з росії

Новости Киева
485
0
Кабінет Міністрів України (КМУ) пропонує Верховній Раді (ВР) заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі. Як виглядає, йдеться про Українську православну Церкву, предстоятель – митрополит Онуфрій (Березовський) (на фото), що донедавна позиціонувала себе як частину Московського патріархату (МП), а у травні 2022 року оголосила про припинення підпорядкування МП.

Кабінет Міністрів України (КМУ) пропонує Верховній Раді (ВР) заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі. Як виглядає, йдеться про Українську православну Церкву, предстоятель – митрополит Онуфрій (Березовський) (на фото), що донедавна позиціонувала себе як частину Московського патріархату (МП), а у травні 2022 року оголосила про припинення підпорядкування МП.


Про це KВ стало відомо з повідомлення постійного представника уряду в парламенті Тараса Мельничука 19 січня 2023 року.


Відповідний законопроєкт зареєстровано 19 січня 2023 року за №8371 (“Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”), але його тексту станом на вечір цього дня не було на сайті ВР.Підписуйтесь на “КиївВладу”


Мельничук принагідно написав, що згаданий проект закону “спрямований на забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів”, але подробиць юридичних механізмів не подав.


Як відомо, УПЦ (МП) не є юридичною особою. Юридичними особами є Київська митрополія, єпархіальні управління, м та окремі парафії цієї Церкви, яких, за різними даними, налічується від восьми до дванадцяти тисяч.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться



Мельничук лишень додав, що законодавчою ініціативою “унеможливлюється діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України”.


Додамо, урядовий законопроект – не перший, внесений стосовно УПЦ (МП).


Як інформувала KВ, Конституційний суд України у грудні 2022 року встановив, що закон, який вимагає перейменування УПЦ МП із вказанням на її приналежність до росії, відповідає нормам Конституції України.


Сама УПЦ МП не планує вказувати в своїй назві приналежність до росії.


Читайте: КСУ визнав вимогу про перейменування УПЦ МП конституційною


Фото: з відкритих джерелКиївВлада

Олексій Ігнатьєв

0 комментариев