Последние новости

17:02
За м’ясо для пацієнтів київського ОХМАТДИТу заплатять 5 млн гривень
14:10
«Або живий без ноги, або мертвий із коліном»: історія пораненого захисника про шлях через біль до повернення в життя
13:02
Міжнародна підтримка та інновації: як розвивається профосвіта Київської області
17:03
Екологи подали до суду на Мінекономіки через заготівлю очерету у національних парках
13:33
Малюк залишається в СБУ керувати спецопераціями
09:30
На Київщині атака рф вбила чоловіка, наслідки ударів фіксують у трьох районах (фото)
17:15
Дейнека тимчасово замінить у прикордонній службі Вавринюк
15:02
Березань за 1,4 млн гривень відремонтує опалення в будівлі управління соцветполітики
11:02
Робота ППО: У ніч на 4 січня збито або подавлено 39 з 52 ворожих БПЛА
17:00
Зоозахисники нагадали киянам, як допомогти безпритульним тваринам пережити холоди
13:04
Поліція Києва затримала п’яного чоловіка, який угнав автобус і влаштував ДТП
17:32
У Баришівській громаді триває відновлення трьох освітніх закладів
17:01
У Києві розпочали роботу 72 пункти прийому ялинок (перелік)
16:43
Зеленський анонсував зміни у керівництві ДПСУ, Сергій Дейнека отримає нову посаду
15:24
Підтримка Захисників і Захисниць: ключові результати ветеранської політики у 2025 році на Київщині
17:04
У новорічну ніч в Києві народилися 12 немовлят
15:35
Під новий рік Сили оборони вдарили по Туапсинському НПЗ та інших цілях ворога
11:29
Микола Калашник озвучив ключові результати та досягнення Київщини за підсумками 2025 року
17:34
Яготин затвердив Стратегію розвитку громади: в приорітеті соцінфраструктура
17:01
На капремонт ветеранського простору в Бучі додали 1,8 млн гривень
11:02
Протягом минулої доби зафіксовано 149 боєзіткнень, – Генштаб ЗСУ
18:03
Громади Київщини передали на передову понад тисячу дронів та спецтехніку
15:30
«Креатор-Буд» опублікував останній в році фотозвіт із будмайданчика Варшавського мікрорайону
11:04
НАБУ повідомило про підозру п’ятьом нардепам у справі про «платне» голосування у Раді
09:30
Сьогодні у Броварах, Княжичах і Требухові тимчасово знеструмлять електропостачання
18:25
Частина Київщини залишається без світла після масованої атаки
17:35
“Інтергал-Буд” організував новорічне свято для юних баскетболістів
17:05
Має відчути наслідки агресії: за тиждень рф застосувала проти України понад 2,9 тисячі БпЛа, ракет та КАБів
16:41
На Київщині від чадного газу загинули молода пара та чоловік
15:02
Уряд схвалив підвищення зарплат педагогам та змінив правила оборонних закупівель
Больше новостей

Господарський суд відкрив провадження за позовом монастиря Києво-Печерської Лаври до держзаповідника, але відмовив у його забезпеченні

Новости Киева
543
0
Господарський суд Києва відмовився забезпечити позов Чоловічого монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра". Таким чином суд не заборонив держустанові вчиняти будь-які дії стосовно релігійної громади на час розгляду справи.

Господарський суд Києва відмовився забезпечити позов Чоловічого монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра". Таким чином суд не заборонив держустанові вчиняти будь-які дії стосовно релігійної громади на час розгляду справи.
Про це, як стало відомо KВ, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
“Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю”, – написав Ткаченко.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться

Як зазначається в ухвалі суду, "забезпечення позову – це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог".
"Так, позивач просить вжити заходи забезпечення позову, які спрямовані на надання йому безперешкодного користування майном за Договором № 2 від 19 липня 2013 року, тоді як предметом заявленого позову у даній справі є визнання за позивачем права користування майном відповідно до Договору № 2 від 19 липня 2013 року. З наведеного вбачається, що заходи забезпечення позову фактично спрямовані на настання того ж результату, що є метою позовних вимог, а саме на надання позивачу права користування спірним майном, що по факту є тотожними вимогами. ..Відповідно до ч. 11 ст. 137 ГПК України не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які за змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог, якщо при цьому спір не вирішується по суті", – зазначив суд.
Як повідомляє УПЦ, 29 березня 2023 року Господарський суд відкрив провадження по справі за позовом Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічий монастир) Української Православної Церкви до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” з приводу незаконного розірвання договору з боку Заповідника.
"Крім цього, суд також задовольнив клопотання Монастиря про витребування доказів, які останній неодноразово намагався отримати у Кабінеті Міністрів України, Міністерстві культури та інформаційної політики України, Державній аудиторській службі України, однак доступ до запитуваної інформації Релігійній організації було обмежено", – йдеться у повідомленні.
Підготовче засідання по справі призначено на 26 квітня о 11:00 год у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 17.
Як повідомляла KВ, 23 березня до Господарського суду Києва Чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Української православної церкви подав позивну заяву до Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" про неприпустимість розірвання договору оренди в односторонньому порядку. Нагадаємо, що 29 березня, на вимогу Мінкульту, представники УПЦ повинні залишити територію Лаври.
Читайте: Лавра подала позов до суду на дії Мінкульту щодо розірвання договору оренди та виселення ченців
Як повідомляла KВ, 30 березня, комісія Міністерства культури та інформаційної політики (Мінкульт) прибула для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври. Проте, з невідомих причин, на територію Лаври її не пустили.
Читайте: Мінкульт поскаржився в поліцію на перешкоджання роботі комісії з передачі майна Києво-Печерської лаври (фото)
Фото: відкриті джерела
КиївВлада
Оксана Олійникова

0 комментариев