Последние новости

17:47
Бучанські депутати проголосували за передачу будівлі місцевого дитсадку для облаштування відділку Нацполіції
15:44
У столиці цього тижня пройдуть традиційні сільськогосподарські ярмарки (локації)
09:43
Внаслідок атаки ворожих БпЛА у двох районах Київщини виникли пожежі
17:43
Через рішення судів Чернецький, обвинувачений у збуті наркотиків, не перебуває під арештом
15:35
На Київщині чоловік підірвав гранату, коли на виклик прибули поліцейські – п’ятеро поранених, дебошир загинув
10:41
Убивць полковника СБУ в Києві ліквідовано при затриманні – Василь Малюк
17:05
ЗСУ помстилися російським вбивцям однорічної дитини на Херсонщині
16:32
Метро Києва інвестує 1,1 млн гривень в одяг для співробітників
15:01
Миронівка витратить 1,2 млн гривень на дорожню розмітку
13:01
Микола Калашник: Київщина підписала у Римі важливий меморандум з гуманітарного розмінування
20:00
Родина королівських фазанів у Київському зоопарку поповнилась пухнастими пташенятами
17:44
Микола Калашник: У межах URC2025 відбулося підписання двостороннього Меморандуму про співпрацю між Київською ОДА та Enabel
13:44
Кличко: підозри Бондаренку й Кандибору це “театр абсурду”
09:42
У Києві запускають систему перехоплення ворожих безпілотників в рамках проєкту “Чисте небо”
19:40
Обстріл столиці 10 липня: у 5 будинках відновили електроенергію, ще в 5 – постачання газу
19:24
В Римі підписано угоду з ЄБРР про підготовку кредитного фінансування на 150 млн євро для модернізації метро, – Кличко
11:45
Микола Калашник: Робимо все можливе, щоб підприємцям було зручніше, простіше, вигідніше вести бізнес саме на Київщині
09:45
Наслідки для Києва від знищення зелених насаджень у цифрах і фактах
19:50
У Києві у формі відкритих даних оприлюднили інформацію про дитячі садочки
15:46
У KAN Development відзвітували про хід будівництва ЖК “Республіка”
19:46
Креатор-Буд прозвітував про будівництво елітного ЖК “Набережна вежа”
19:20
Керівника будфірми на Київщині судитимуть за ухилення від сплати понад 21 млн грн податків, – БЕБ
15:44
Переможцем інвестконкурсу на облаштування “Арт-центру” в Подільському районі визначено компанію, співвласниками якої є гвалтівник неповнолітніх дівчат і екс регіонал
13:22
Прокурори підозрюють киянина у втручанні в роботу сервісних центрів МВС
12:00
Киян застерігають: не лишайте тварин в авто у спеку!
19:45
У Тетіївській громаді 9 та 10 липня проведуть безкоштовні обстеження на туберкульоз, ВІЛ та гепатити
19:27
У Києві спіймала крадія рятувального приладдя
13:46
В Києві утворено комісію з обліку житла для біженців
17:04
На Київщині легковик зіткнувся з авто патрульних: двох поліцейських госпіталізували
15:28
На столичній Троєщині в озері Верхнє Вигурівське потонула жінка
Больше новостей

Клуб експертів розказав про кілька типових помилок під час роботи з грантами (відео)

Новости Киева
451
0
Київський аналітичний центр “Клуб експертів” дав поради підприємцям та організаціям, які звертаються до грантових програм у надії отримати фінансову підтримку для реалізації своїх проектів.

Київський аналітичний центр “Клуб експертів” дав поради підприємцям та організаціям, які звертаються до грантових програм у надії отримати фінансову підтримку для реалізації своїх проектів.


Про це KВ довідалась з публікації Клубу.

Підписуйтесь на “КиївВладу”


“Дедалі більше підприємців та організацій звертаються до грантових програм у надії отримати фінансову підтримку для реалізації своїх проєктів. Однак багато хто з них припускається типових помилок ще на стадії подання та реалізації заявки, що може призвести до небажаних наслідків. У зв’язку з цим, київський аналітичний центр “Клуб експертів” спільно із засновницею компанії “Грантера” та експерткою з реалізації грантових проєктів Ольгою Шаверіною, запустили серію YouTube-роликів, присвячених особливостям грантового фінансування”, – кажуть експерти.


У першому відео Ольга Шаверіна поділилася своїм досвідом і розповіла про найпоширеніші помилки грантоотримувачів-початківців, а також дала рекомендації щодо їх уникнення.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться



“Перша помилка, з якою стикаються багато хто – це недовіра до грантових інструментів. Деякі підприємці не усвідомлюють можливості, які надають гранти, і втрачають шанс отримати фінансування для своїх проєктів. Відсутність інформації про грантові програми та брак знань про процедури можуть стати причиною втрачених можливостей”, – каже фахівчиня.


“Друга помилка, – веде далі експертка, – пов’язана з неприйняттям факту, що бізнес є частиною суспільства. Багато підприємців забувають, що грантові програми, як правило, націлені на розв’язання соціальних проблем або підтримку певних громадських ініціатив. Підкреслення соціальної значущості свого проєкту може допомогти в приверненні уваги грантодавців”.


Третя помилка, на яку звертають увагу, – це зневажливе ставлення до процедур: “Правильне оформлення документів і дотримання всіх вимог грантової програми є ключовими моментами для успішного подання проєкту. Недбалість у цьому питанні може стати причиною відхилення заявки”.


“Передоручити готувати грантову заявку своєму секретарю за принципом – “Він/вона зможе! “, бо вміє оформляти документи – це найпоширеніша помилка серед претендентів. Більшість проєктів саме на цьому і провалюються”, – впевнена Ольга Шаверіна.


Четверта помилка, якої часто припускаються підприємці, – недооцінка вартості підготовки. І насамперед ідеться тут про трудовитрати, адже підготовка грантової заявки потребує часу, зусиль і ресурсів. Деякі підприємці недооцінюють обсяг роботи, необхідний для підготовки якісної заявки. Розробка детального бюджету, складання плану проєкту, аналіз ринку та конкурентів – усе це потребує ретельної підготовки та дослідження. Відсутність детального плану і неповне уявлення про необхідні ресурси можуть призвести до невдалої реалізації проєкту.


І, нарешті, п’ята помилка, яку варто відзначити, – нерозуміння партнерства та вибору консультанта. Робота в партнерстві з іншими організаціями або консультантами може значно поліпшити шанси на успішну реалізацію грантового проєкту. Однак некоректний вибір партнерів або нерозуміння їхньої ролі та внеску в проєкт можуть призвести до конфліктів і неефективної роботи. Критерії вибору партнерів і консультантів мають бути чітко визначені та відповідати цілям і потребам проєкту.
Читайте: “Клуб експертів” проаналізував ключові макроекономічні тенденції в Україні та світі (відео)


Шаверіна також наголосила на важливості правильного розуміння звітності. Багато підприємців недооцінюють значимість звітів і не приділяють їм належної уваги. Невиконання вимог щодо звітності може призвести до санкцій або втрати фінансування. Тому необхідно уважно вивчити вимоги до звітності та своєчасно надавати всі необхідні документи.


Засновник Клубу експертів, Максим Уракін, зі свого боку, поділився статистикою грантової допомоги Україні за 2022-2023 роки. Він зазначив, що 2022 року міжнародна допомога Україні склала більш ніж 32 млрд доларів, зокрема 18 мільярдів припало на грантову підтримку.


“У поточному році Україна отримала вже близько 19 мільярдів доларів допомоги, з них 11 млрд – у січні-березні, з яких 3,7 млрд надійшли у формі грантів. Тому грантова допомога, зокрема під окремі проєкти, вкрай важлива для нашої економіки в поточних умовах”, – наголосив Максим Уракін.


Отже, грантові програми є важливим інструментом для розвитку бізнесу та реалізації соціальних ініціатив. Однак, щоб успішно отримати грантову підтримку, необхідно уникати поширених помилок, про які розповіли експерти. Дотримання вимог і процедур, розуміння значущості соціального аспекту проєкту, правильний вибір партнерів і консультантів, а також усвідомлена оцінка витрат і підготовка до звітування – все це фактори, які можуть підвищити шанси на успіх.



Читайте: Клуб експертів та Клуб експортерів проаналізували основні експортні ризики у 2023 році


Фото: з відкритих джерел


КиївВлада
Олексій Вєтров

0 комментариев