Верховна Рада (ВР) прийняла за основу документ, розроблений торік Міністерством охорони здоров’я. Проект закону регулює “дражливі” моменти вирощування і обігу коноплі для використання в медичній практиці – заради полегшення страждань онкохворих, зниження посттравматичного синдрому тощо.
Верховна Рада (ВР) прийняла за основу документ, розроблений торік Міністерством охорони здоров’я. Проект закону регулює “дражливі” моменти вирощування і обігу коноплі для використання в медичній практиці – заради полегшення страждань онкохворих, зниження посттравматичного синдрому тощо.
Про це KВ довідалась з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос”) за підсумками пленарного засідання Ради 13 липня 2023 року.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
Згідно повідомлення, законопроект №7457 “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни” підтримали за основу 268 народних депутатів (при мінімально необхідних 226 голосах).
Железняк оприлюднив розкладку голосів по групам і фракціям:
“Слуга народу” – 183 “за”;
“Європейська солідарність” – 10;
“ВО “Батьківщина” – 1;
“Платформа за життя і мир” – 16;
“Голос” -19;
“Відновлення України” – 11;
“За майбутнє” – 8;
“Довіра” – 12;
позафракційні депутати – 8.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
Попередньо схвалений законопроект встановлює “жорсткий контроль” над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препараті. Господарська діяльність з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей буде ліцензуватись. Для вирощування (культивування) відповідних сортів рослин потрібно буде мати дозвіл.
Щоб простежити обіг рослин, а також продуктів їх переробки чи вироблених з них ліків, кожну партію та одиницю фасованої продукції будуть маркувати унікальним штрих-кодом. Одночасно вестиметься електронний реєстр, в якому обліковуватимуть переміщення рослин чи готових препаратів “на всіх етапах обігу”.
Відпускатимуть ліки виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.
Читайте: У Раді пропонують узаконити використання конопель у медичних цілях
Як заявили депутати з різних фракцій, до другого читання законопроект отримає численні поправки, на яких наполягатимуть народні обранці.
"На жаль, цей законопроєкт не так про медицину, як про промислове вирощування канабісу і корупційні схеми уряду щодо дозволів та освоєння величезних фінансових потоків”, – вважає співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко.
Дискусії про легалізацію в Україні медичного канабісу тривали роками; через суперечливі позиції депутати багато років не наважувалися приймати це рішення.
Медичний канабіс використовують для лікування різних захворювань, насамперед з метою полегшити симптоми і покращити якість життя. Медичні продукти з канабісу містять канабіноїди, які мають терапевтичні переваги. Йдеться не про психоактивні речовини, як-от рекреаційна марихуана.
Читайте: Уряд пропонує парламенту легалізувати використання канабісу в медичних цілях
Фото: з відкритих джерел
КиївВлада
Олексій Ігнатьєв