В Україні запрацював електронний реєстр памʼяток культурної спадщини. В повному обсязі він стане доступний громадськості з 1 січня 2024 року.
В Україні запрацював електронний реєстр памʼяток культурної спадщини. В повному обсязі він стане доступний громадськості з 1 січня 2024 року.
Про це KВ стало відомо з повідомлення народної депутатки (“Слуга народу”) Ганни Бондар.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
"В повному обсязі він стане доступний громадськості з 1 січня 2024 року (за інфо Мінкульт). Нарешті!", – написала Бондар.
Як повідомляє Мінкульт, ведення Державного реєстру нерухомих пам’яток України обов’язкове для органів державної влади. Ця система стане одночасно інструментом державного управління та відкритою для суспільства інформаційною базою про пам’ятки, але з різними рівнями доступу.
"105 532 об’єкти культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва вже внесені в реєстр. Фактично це перелік об’єктів культурної спадщини, які перебувають під охороною держави", - йдеться у повідомленні.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм
Подписаться
За даними Мінкульта, в повному обсязі він стане доступний громадськості з 1 січня 2024 року.
“Запуск єПамʼятки впорядкує процес охорони культурних памʼяток в Україні та зробить його прозорим. Доступ до інформації стане більш зрозумілим, простим і відкритим для тих людей, які користуються нашими управлінськими рішеннями для здійснення господарської діяльності. Нині розробка інформаційної системи “Державний реєстр нерухомих пам’яток України” перебуває на фінальній стадії реалізації. Вже з 1 січня для більшості користувачів ми зможемо продемонструвати цю інформаційну систему”, – повідомив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Читайте: При КМДА створили робочу групу з опрацювання переліку пам’яток культурної спадщини
Фото: відкриті джерела
КиївВлада
Оксана Олійникова