Збільшення використання штучного інтелекту та машинного навчання, впровадження технології 5G, розвиток розумної інфраструктури та інфраструктури для електромобілів – це найближче мабутнє, що чекає прогресивні smart-міста світу.
Такого висновку, як передає кореспондент KV, дійшли провідні експерти з інновацій, що зібралися 8 жовтня на Kyiv Smart City Forum для обговорення тенденцій Smart City – 2021. Хедлайнером форуму стала Ренді Цукерберг.
Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
Так, серед трендів було названо:
Збільшення використання штучного інтелекту та машинного навчання. Зараз вони прокладають шлях до розумних міст, спрямованих на автоматизацію та вдосконалення процесів.
Швидше підключення для всіх. Технологія 5G – це остання тенденція в галузі мережевих та комунікаційних технологій.
Блокчейн-безпека. Ринок розробки застосунків IoT змушений зосередити свою увагу на безпеці, оскільки виникають складні проблеми у безпековій сфері.
Аналітика стане конкурентною перевагою. Аналіз даних для кращого планування.
Безпека у місті. Безпека та захист є ключовими елементами розвитку будь-якого нового міста. Тенденцією, яка буде домінувати в цій галузі, є використання пристроїв IoT та ІКТ для допомоги владі у підтримці безпеки та захисту в розумному місті.
Розвиток розумної інфраструктури. Місія “Розумне місто” спрямована на здійснення операцій за допомогою пристроїв IoT та ІКТ. Для оптимізованої роботи архітекторам міст слід дотримуватися тенденції розумного будівництва.
Розширення інфраструктури для електромобілів. На сьогодні транспортний сегмент відстає у своїх зусиллях по декарбонізації міст та зменшенню забруднення, але прогрес швидко пришвидшується.
“Україну чекають інновації у ключових галузях. Розвиток телемедицини з використанням датчиків, які будуть аналізувати стан здоров'я, Використання штучного інтелекту й блокчейну у всіх сферах життя: безпілотний транспорт, поведінкова аналітика, використання 5G для онлайн-стріму потоків на вулицях і у приміщеннях, а також моделювання навчання під потреби учнів та максимальне використання датчиків у нашому повсякденному житті для розвитку розумних міст”, – прокоментував Юрій Назаров, експерт зі smart city-технологій, ГО “СМАРТ СІТІ ХАБ”
“Ми хочемо за три роки побудувати найзручнішу державу в Європі з точки зору взаємодії людини й бізнесу з державою. Для цього треба відцифрувати усі державні послуги, навчити людей базовій цифровій грамотності й покрити країну інтернет-інфраструктурою”, – вважає Михайло Федоров, віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України.
За словами Ренді Цукерберг, засновниці та генеральної директорки компанії Zuckerberg Media, криза підштовхнула світ до змін:“Дуже багато галузей не мали необхідності змінюватися. Вони працювали по інерції. А тут раптом ми повинні оновлюватися. Тепер можна охопити своїм бізнесом тисячі людей, не виходячи з дому. Ми маємо зрозуміти, що у майбутньому працевлаштування буде гібридним, все більше людей працюватимуть віддалено”, – вважає Цукерберг.
Чарльз Рід Андерсон, засновник, CRA & Associates, член консультативної ради GO SMART, старший радник IoT, McKinsey & Company (Сінгапур) додає:
“Нам потрібно бути готовими до наступних хвиль COVID, і, скоріше за все, нам доведеться звикати до того, що нові технології відстежують наше пересування й контакти. Це буде додатковою хвилею інновацій, і ми змушені це робити, щоб убезпечити всіх та кожного. Наступні 20 місяців будуть божевільними, але це створить фантастичні додаткові можливості”.
Нагадаємо, у Києві вп’яте пройшов Міжнародний форум Kyiv Smart City Forum. Цього разу через обмеження, пов’язані з пандемією, захід уперше відбувся в онлайн-форматі. Це дозволило залучити вдвічі більше учасників, ніж минулого року – кількість глядачів досягла 10 тисяч- Хедлайнером Kyiv Smart City Forum 2020 стала засновниця Facebook Live Ренді Цукерберг.
Читайте: Ренді Цукерберг: “Пандемія – не тільки криза, але й безмежні можливості”
Фото: пресс-служба форумаКиевVласть
Вероника Злацкая