Последние новости

11:00
У столиці не буде відкриття пляжного сезону
17:00
У Києві поліція отримала понад 5 тисяч звернень від ТЦК щодо пошуку ухилянтів
11:00
У Києві почали вимикати опалення
17:00
Кличко заявив, що опалювальний сезон в Києві завершено
08:46
Через борги енергетики можуть відключити електропостачання в двох житлових будинках на проспекті Валерія Лобановського, - КМДА
16:45
Шахраї, що вдавали з себе військових, обдурили волонтерів на мільйони гривень
15:00
Опалювальний сезон в Україні завершиться достроково
08:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
19:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
18:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
12:44
БЕБ вилучило з незаконного обігу сигарети вартістю більше 5 млн гривень
08:44
Повітряні Сили знищили в ніч на 18 березня 17 з 22 “шахедів”
17:02
У Києві до кінця квітня трамваї маршруту № 5 курсуватимуть зі змінами (схема)
16:25
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
12:02
У Дарницькому районі столиці 17 березня може бути гучно, працюють військові
08:22
Юрій Ігнат залишає посаду речника Повітряних Сил ЗСУ
17:01
Два десятки собак столичних кінологів пройшли тестування з пошуку зброї та вибухівки (фото, відео)
16:04
На Сумщині евакуюють дітей з прикордонних громад (фото, відео)
10:01
Сили оборони за добу знищили 1160 окупантів та 45 одиниць бронетехніки,- Генштаб ЗСУ
19:45
Уряд офіційно визначив розташування для Національного військового меморіального кладовища на Київщині
19:23
“Київтеплоенерго” вкладе 72, 2 млн гривень в оновлення ТЕЦ-5
16:44
У столиці судитимуть жінку, яка під приводом знижок в мережі будівельно-господарських магазинів ошукала постраждалих від війни громадян
12:45
“Укрзалізниця” презентувала медичний евакуаційний поїзд
08:45
Руслан Кравченко: оперативні служби продовжують роботу щодо фіксації наслідків нічної атаки ворога
18:42
Протягом доби зафіксовано 68 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
16:44
На Київщині викрито чорних зброярів, які продавали криміналітету “трофейну” російську зброю та вибухівку (фото)
08:46
Окупанти зранку завдали ракетного удару по Харкову
19:45
У застосунку “Київ Цифровий” додали розклад руху фунікулера та мапу виходів з метро
18:44
Інспектора Київського СІЗО викрили на постачанні канабіса арештантам
13:00
Сергій Попко розповів про оборону Києва
Больше новостей

50% українців майже ніколи не бачать людей з інвалідністю – результати соцопитування “Рейтингу”

Новости Киева
320
0
98% українців вважають людей з інвалідністю повноправними членами суспільства, але при цьому 50% майже ніколи не бачать таких людей у повсякденному житті.



98% українців вважають людей з інвалідністю повноправними членами суспільства, але при цьому 50% майже ніколи не бачать таких людей у повсякденному житті.


Про це KВ стало відомо з результатів соцопитування, яке на замовлення громадської спілки “Ліга Сильних” провело агентство “Рейтинг”, і яке було сьогодні представлено в інформаційному агентстві “Укрінформ”.


Підписуйтесь на “КиївВладу”


“Незважаючи на те, що більшість людей сказали, що люди з інвалідністю – це частина українського суспільства, реальні факти вказують на те, що у нас недостатній рівень сприйняття людей з інвалідністю. Ми їх дуже часто не бачимо на вулицях і вони не присутні у нашому житті. Ми їх майже ніколи не бачимо в культурних закладах, ресторанах і інших місцях, до яких ми звикли ходити”, – зауважила виконавча директорка громадської спілки Дар’я Сидоренко.


За її словами, результати подекуди є неочікуваними і вказують на позитивну динаміку, але треба зважати на ефект соціальної бажаності – люди схильні відповідати на питання згідно з соціальними нормами. Дар’я Сидоренко повідомила, що соціологічне дослідження стане основою для подальшої роботи “Ліги Сильних” та інших громадських організацій, основою для інформаційних та адвокаційних кампаній на національному і регіональному рівнях.


Голова правління “Ліги Сильних” Уляна Пчолкіна наголосила, що наразі інвалідність в Україні – це про бар’єри і недоступність, що підтверджують і цифри опитування.
“Коли немає бар’єрів, то людина має вибір і можливості. Хоче – іде вчитися, іде працювати. Вона має право на доступ в культурні заклади, а не стрибати через бар’єри. Коли є бар’єрність – тоді є інвалідність”, – сказала Уляна Пчолкіна.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться



За результатами соцопитування “Рейтингу”, у суспільстві існує соціальна бажаність у ставленні до людей з інвалідністю. З одного боку, опитані декларують високий ступінь схвалення соціальної інтеграції людей з інвалідністю та особистого комфорту у комунікації із ними. Водночас показник соціальної стигматизації є близьким до середнього.
Результати дослідження показали наступні тенденції в українському суспільстві:
майже 80% опитаних вважають, що вирішенням питань людей з інвалідністю має займатись місцева влада. Утім, люди з інвалідністю дещо частіше покладають відповідальність на вирішення власних питань самих на себе;
71% українців визначають співчуття, як першочергову емоцію щодо цивільних з інвалідністю. При цьому самі респонденти з інвалідністю також вказали, що переважним почуттями, які відчувають до них люди, є жалість. Щодо військових переважає емоція вдячності – її відчуває 60% опитаних;
63% визначають основною проблемою, з якою зіштовхуються люди з інвалідністю, недостатній розмір соціальних виплат, допомоги від держави та непристосованість приміщень, навколишнього середовища;
поняття “інклюзії” для переважної більшості – це про шкільну освіту, у інших галузях суспільства їм важко говорити про свій досвід та бачення. Це свідчить про те, що українське суспільство ще не напрацювало досвіду взаємодії з людьми з інвалідністю;
опитані люди з інвалідністю назвали головним дискримінаційним моментом можливість вільно пересуватись за межами помешкання, неможливість доступу до об’єктів публічного простору і дискримінація при пошуку роботи та працевлаштуванні, яке здебільшого носить номінальний характер для виконання квоти.






Соціологічне дослідження проводилось у серпні-жовтні 2023 року. В опитуванні брали участь дві групи респондентів: люди з інвалідністю (військові та цивільні) та без інвалідності. Дослідження містить кількісний та якісний компоненти: проводились глибинні інтерв’ю та фокус групові дискусії. Вибіркова сукупність кількісного опитування: 2000 респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. До якісного компонента дослідження були залучені 48 респондентів з різних регіонів України.


Фото: “Ліга Сильних”КиївВлада

Антон Подлуцький

0 комментариев