Последние новости

11:00
У Києві почали вимикати опалення
17:00
Кличко заявив, що опалювальний сезон в Києві завершено
08:46
Через борги енергетики можуть відключити електропостачання в двох житлових будинках на проспекті Валерія Лобановського, - КМДА
16:45
Шахраї, що вдавали з себе військових, обдурили волонтерів на мільйони гривень
15:00
Опалювальний сезон в Україні завершиться достроково
08:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
19:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
18:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
12:44
БЕБ вилучило з незаконного обігу сигарети вартістю більше 5 млн гривень
08:44
Повітряні Сили знищили в ніч на 18 березня 17 з 22 “шахедів”
17:02
У Києві до кінця квітня трамваї маршруту № 5 курсуватимуть зі змінами (схема)
16:25
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
12:02
У Дарницькому районі столиці 17 березня може бути гучно, працюють військові
08:22
Юрій Ігнат залишає посаду речника Повітряних Сил ЗСУ
17:01
Два десятки собак столичних кінологів пройшли тестування з пошуку зброї та вибухівки (фото, відео)
16:04
На Сумщині евакуюють дітей з прикордонних громад (фото, відео)
10:01
Сили оборони за добу знищили 1160 окупантів та 45 одиниць бронетехніки,- Генштаб ЗСУ
19:45
Уряд офіційно визначив розташування для Національного військового меморіального кладовища на Київщині
19:23
“Київтеплоенерго” вкладе 72, 2 млн гривень в оновлення ТЕЦ-5
16:44
У столиці судитимуть жінку, яка під приводом знижок в мережі будівельно-господарських магазинів ошукала постраждалих від війни громадян
12:45
“Укрзалізниця” презентувала медичний евакуаційний поїзд
08:45
Руслан Кравченко: оперативні служби продовжують роботу щодо фіксації наслідків нічної атаки ворога
18:42
Протягом доби зафіксовано 68 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
16:44
На Київщині викрито чорних зброярів, які продавали криміналітету “трофейну” російську зброю та вибухівку (фото)
08:46
Окупанти зранку завдали ракетного удару по Харкову
19:45
У застосунку “Київ Цифровий” додали розклад руху фунікулера та мапу виходів з метро
18:44
Інспектора Київського СІЗО викрили на постачанні канабіса арештантам
13:00
Сергій Попко розповів про оборону Києва
15:00
Бахматов каже, що в Києві не виконують план з мобілізації в армію
11:00
В Україні зростає кількість випадків сказу серед тварин через обмеження під час війни
Больше новостей

Гетманцев пропонує націоналізувати системні банки-банкрути за 1 гривню без докапіталізації

Новости Киева
373
0
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (на фото) пропонує Верховній Раді (ВР) “оптимізувати” процедуру виведення з ринку неплатоспроможних системних банків. На час війни пропонується націоналізувати такі банки за 1 гривню, не вливати в них капітал, а відшкодовувати акціонерам вартість акцій винятково за рахунок майбутніх російських репарацій.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (на фото) пропонує Верховній Раді (ВР) “оптимізувати” процедуру виведення з ринку неплатоспроможних системних банків. На час війни пропонується націоналізувати такі банки за 1 гривню, не вливати в них капітал, а відшкодовувати акціонерам вартість акцій винятково за рахунок майбутніх російських репарацій.


Про це KВ стало відомо з законопроекту №8069 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану”, зареєстрованого 23 вересня 2022 року головою фінансового комітету ВР Данилом Гетманцевим та його колегами по комітету. Підписуйтесь на “КиївВладу”


Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, він передбачає “оптимізацію чинної процедури виведення банку з ринку шляхом встановлення особливостей виведення з ринку системно важливого банку у разі втрати таким банком ліквідності протягом дії воєнного стану в Україні”.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться



Згідно законопроекту, націоналізація системно важливого банку відбуватиметься через процедуру віднесення банку до категорії неплатоспроможних, однак це не потребуватиме докапіталізації з боку держави – продаж банку державі за 1 гривню буде проводитись незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день прийняття Національним банком України (НБУ) відповідного рішення.


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб при цьому “не здійснюватиме зміну розміру статутного капіталу неплатоспроможного системно важливого банку, деномінацію акцій такого банку, у тому числі не буде проводити обміну грошових зобов’язань банку на акції додаткової емісії”.


Проект закону передбачає, що будь-які накладені раніше арешти, заборони, обтяження або обмеження на розпорядження на акції банку вважаються знятими, розпочаті раніше виконавчі провадження щодо акцій банку вважаються припиненими, а необхідні для передачі права власності на акції державі погодження або дозволи вважаються отриманими.


А “відшкодування вартості акцій акціонерам (у разі її перевищення 1 грн за висновком аудиторської компанії) буде можливим тільки після компенсації збитків державі Україна від російської федерації і виключно за рахунок таких коштів”.


Читайте: На позачерговій сесії Київрада не створила Муніципальний банк


“Економічна правда” відзначає, що згідно законопроекту Гетманцева і колег “у ході націоналізації держава не буде проводити процедуру бейл-ін – обміну зобов’язань банку перед пов’язаними з ним особами на додаткові акції банку. Такі зобов’язання банку (наприклад, депозити його власника) будуть просто анульовано, а самі кошти зараховано до доходів та капіталу установи.


Цікаво, що таку ж долю автори законопроєкту підготували не лише для депозитів пов’язаних з банком осіб, але й для зобов’язань банку перед особами, проти яких було запроваджено міжнародні санкції.


(...) Зазначимо, що наразі до переліку системно важливих банків входять 14 українських банків, зокрема всі 4 державні банки, приватні українські банки та банки з іноземним капіталом, зокрема "Альфа-Банк". Щодо власників останнього, російських олігархів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена було запроваджено міжнародні санкції”.


НБУ розширив перелік системно важливих банків у березні 2022 року. До переліку увійшли “А-Банк”, “Альфа-Банк”, “Кредобанк”, “ОТП Банк”, “Ощадбанк”, “АБ Південний”, “ПриватБанк”, “ПУМБ”, “Райффайзен Банк”, “ТАСкомбанк”, “Укргазбанк”, “Укрексімбанк”, “УкрСиббанк”, “Універсал Банк”.


Читайте: Як НБУ на чолі з Кирилом Шевченко знищує страховий ринок України


Фото: "ЕП"


КиївВлада
Олексій Ігнатьєв

0 комментариев