Последние новости

17:44
Технології перемоги: стань частиною сучасної армії дронів!
15:46
ЄС працює над виділенням додаткових 100 млн євро на зимову підтримку України
11:42
Ексдиректорка столичного ДОЗ Валентина Гінзбург прокоментувала своє звільнення
09:43
Аварійні відключення світла введено у 7 регіонах, – Міненерго
17:36
Від понеділка, 13 жовтня, змінять маршрути трамваїв та обмежать рух на вулицях у трьох районах Києва (схеми)
17:10
Київська Єврейська громада на Оболоні опублікувала заяву з приводу нападу 11 жовтня
15:04
За тиждень росія застосувала проти України понад 4,5 тисячі дронів, КАБів та ракет
09:35
Відкрито терміновий збір на FPV-дрони “Українського легіону”
17:05
У Києві автобус № 44 на два дні змінить маршрут (схема)
16:33
Муніципальна охорона Києва купить 100 китайських страйкбольних гвинтівок
13:02
Офіційно: Кличко звільнив Гінзбург з посади директора Департаменту охорони здоров’я КМДА
19:46
На вихідних у столиці ярмарки змінять рух низки автобусних та тролейбусних маршрутів
13:45
100 окрема механізована бригада ЗСУ запрошує на службу в підрозділах
11:44
росармія масовано атакувала 8 українських регіонів та Київ, у Запоріжжі вбито дитину
19:45
Пошкоджений обстрілом рф будинок на Відрадному проспекті, де стався обвал, додатково обстежать – КМДА
17:46
Київрада перенаправить на мобільні укриття півмільярда гривень, які РДА не використали на стаціонарні, – Кличко
13:46
У Студениках капітально ремонтуватимуть покриття трьох вулиць (адреси)
11:44
Детективи НАБУ провели обшуки у двох прокурорів Офісу Генпрокурора
19:45
На Вишгородщині засудили керівницю фірми за розкрадання бюджету на ремонті школи
15:46
У Дніпровському районі Києва утеплять фасади восьми будинків (адреси)
11:44
Три роки за ґратами: у Києві засудили чоловіка, який «замінував» будівлю суду у Дарницькому районі
19:45
Прем’єр Нідерландів відвідав Софійський собор у Києві й побачив те, що не щодня відкрите для українців (фото)
15:46
Зведення Генштабу: чверть боїв за добу точилися навколо Покровська
11:42
Столичні комунальники завершують заміну майже 1,5 км тепломереж у Печерському та Подільському районах
19:42
У ТЦК Київщини називають закиди про “мобілізацію кота” ворожою пропагандою (відео)
19:24
Нагляд за ремонтом Харківського шосе оцінили в 5,5 млн гривень
13:44
Генштаб ЗСУ підтвердив ураження заводу рф з виробництва вибухівки та комплексу з перевалки нафти і нафтопродуктів у Феодосії
18:02
“Ахіллес” у ТОП-5 Сил оборони!
17:16
У Києві в Міжнародному виставковому центрі тривають Дні адопції тварин (фото)
17:02
За паливо для автівок Муніципальної охорони Києва заплатять 3,5 млн гривень
Больше новостей

Київрада заборонила депутатам від “ОПЗЖ” займати керівні посади в комісіях і ТКК

Новости Киева
372
0
Столична міськрада з другої спроби все ж прийняла рішення заборонити депутатами, які були обрані від забороненої партії “ОПЗЖ”, займати будь-які керівні посади в Київраді. Зокрема, вони не зможуть висуватися на посаду секретаря, очолювати постійні комісії та бути заступниками їх голів, входити до складу тимчасових контрольних комісій (ТКК) тощо. Таким чином, депутатському корпусу, задля повного блокування роботи обранців від вказаної політсили, потрібно лише внести відповідні зміни до Регламенту – відповідний проєкт рішення, вочевидь, ще не готовий до винесення до сесійної зали.

Столична міськрада з другої спроби все ж прийняла рішення заборонити депутатами, які були обрані від забороненої партії “ОПЗЖ”, займати будь-які керівні посади в Київраді. Зокрема, вони не зможуть висуватися на посаду секретаря, очолювати постійні комісії та бути заступниками їх голів, входити до складу тимчасових контрольних комісій (ТКК) тощо. Таким чином, депутатському корпусу, задля повного блокування роботи обранців від вказаної політсили, потрібно лише внести відповідні зміни до Регламенту – відповідний проєкт рішення, вочевидь, ще не готовий до винесення до сесійної зали.


Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього пленарного засідання столична міськрада підтримала проєкт рішення “Про заборону депутатам Київради, що висувалися та були обраними від київської міської організації політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” (“ОПЗЖ”) на чергових виборах депутатів Київради 25 жовтня 2020 року, займати керівні посади в Київраді та її органах” (№08/231-1409/ПР від 7 листопада 2023 року).


Підписуйтесь на “КиївВладу”


Суб'єктом подання цього документу виступила депутатка Київради Вікторія Пташник (фракція “Європейська солідарність”).


Назва затвердженого проєкту рішення говорить сама за себе. Так, столична міськрада вирішила, що усі депутати Київради, що на останніх місцевих виборах були обрані від “ОПЗЖ”, не можуть обіймати будь-які посади в столичному муніципалітеті. Зокрема, вони не можуть обиратися на посади секретаря міськради, голів, заступників та секретарів постійних комісій, входити до складу ТКК, утворених у Київраді, тощо. Відповідно, згідно з цим рішенням, було припинене і діюче членство таких народних обранців у постійних комісіях, ТКК тощо.


Варто зазначити, що під час пленарного засідання даний документ був проголосований з урахуванням інформації, викладеній у певному листі від 9 листопада. Що саме було ним передбачено, наразі достеменно невідомо – цей лист не опублікований на сайті Київради. Також примітним є те, що це вже другий проєкт рішення з такою ініціативою – попередній не набрав необхідної кількості голосів під час першої частини цього пленарного засідання, яка відбулася 2 листопада 2023 року. Вочевидь, “новий” документ було зареєстровано через те, що розглядати “провалений” проєкт рішення на де-юре одному і тому ж засіданні Київрада вже не мала права.


Нагадаємо, у 2020 році до Київради від “ОПЗЖ” було обрано 12 депутатів, але після складання мандату Оленою Букало їх залишилося 11. Наразі лише один народний обранець від цієї політсили є головою постійної комісії – Олександр Плужник очолює комісію з питань дотримання законності, правопорядку та зв'язків із правоохоронними органами.


При цьому, низка депутатів, які обиралися від “ОПЗЖ”, наразі залишають за собою керівні посади в інших комісіях Київради. Так, Михайло Царенко досі є першим заступником голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності, Володимир Кравець займає таку ж посаду в комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, Сергій Мамоян є заступником очільника комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами, Юлія Уласик – секретарем комісії з питань охорони здоров'я, сім'ї та соціальної політики, а Михайло Наконечний – секретарем комісії з питань цифрової трансформації та регулювання надання публічних послуг.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться



Як повідомляла KВ, 2 листопада 2023 року Київрада також ухвалила звернення до Верховної Ради з проханням на законодавчому рівні розв'язати питання щодо роботи в місцевих радах та парламенті тих депутатів та народних депутатів, які обиралися від “ОПЗЖ” та інших заборонених партій. Зокрема, столична влада запропонувала, щоб усі такі особи фактично не змогли будувати кар'єру в політиці – наприклад, балотуючись в органи місцевого самоврядування.


При цьому, на розгляді в Київраді досі знаходиться проєкт рішення, затвердження якого може повністю заблокувати роботу депутатів від “ОПЗЖ” у столичній міськраді – ним запропоновано внести такі зміни до Регламенту, щоб ці народні обранці не могли навіть брати безпосередню участь у підготовці питань для розгляду на пленарних засіданнях, підтримувати зв'язок із виборцями тощо.


Читайте: Заборона на мандат: чи зважаться нарешті в Київраді позбавити повноважень депутатів від “ОПЗЖ”
Фото: колаж KВКиївВлада

Іван Кулик

0 комментариев