Последние новости

17:47
Бучанські депутати проголосували за передачу будівлі місцевого дитсадку для облаштування відділку Нацполіції
15:44
У столиці цього тижня пройдуть традиційні сільськогосподарські ярмарки (локації)
09:43
Внаслідок атаки ворожих БпЛА у двох районах Київщини виникли пожежі
17:43
Через рішення судів Чернецький, обвинувачений у збуті наркотиків, не перебуває під арештом
15:35
На Київщині чоловік підірвав гранату, коли на виклик прибули поліцейські – п’ятеро поранених, дебошир загинув
10:41
Убивць полковника СБУ в Києві ліквідовано при затриманні – Василь Малюк
17:05
ЗСУ помстилися російським вбивцям однорічної дитини на Херсонщині
16:32
Метро Києва інвестує 1,1 млн гривень в одяг для співробітників
15:01
Миронівка витратить 1,2 млн гривень на дорожню розмітку
13:01
Микола Калашник: Київщина підписала у Римі важливий меморандум з гуманітарного розмінування
20:00
Родина королівських фазанів у Київському зоопарку поповнилась пухнастими пташенятами
17:44
Микола Калашник: У межах URC2025 відбулося підписання двостороннього Меморандуму про співпрацю між Київською ОДА та Enabel
13:44
Кличко: підозри Бондаренку й Кандибору це “театр абсурду”
09:42
У Києві запускають систему перехоплення ворожих безпілотників в рамках проєкту “Чисте небо”
19:40
Обстріл столиці 10 липня: у 5 будинках відновили електроенергію, ще в 5 – постачання газу
19:24
В Римі підписано угоду з ЄБРР про підготовку кредитного фінансування на 150 млн євро для модернізації метро, – Кличко
11:45
Микола Калашник: Робимо все можливе, щоб підприємцям було зручніше, простіше, вигідніше вести бізнес саме на Київщині
09:45
Наслідки для Києва від знищення зелених насаджень у цифрах і фактах
19:50
У Києві у формі відкритих даних оприлюднили інформацію про дитячі садочки
15:46
У KAN Development відзвітували про хід будівництва ЖК “Республіка”
19:46
Креатор-Буд прозвітував про будівництво елітного ЖК “Набережна вежа”
19:20
Керівника будфірми на Київщині судитимуть за ухилення від сплати понад 21 млн грн податків, – БЕБ
15:44
Переможцем інвестконкурсу на облаштування “Арт-центру” в Подільському районі визначено компанію, співвласниками якої є гвалтівник неповнолітніх дівчат і екс регіонал
13:22
Прокурори підозрюють киянина у втручанні в роботу сервісних центрів МВС
12:00
Киян застерігають: не лишайте тварин в авто у спеку!
19:45
У Тетіївській громаді 9 та 10 липня проведуть безкоштовні обстеження на туберкульоз, ВІЛ та гепатити
19:27
У Києві спіймала крадія рятувального приладдя
13:46
В Києві утворено комісію з обліку житла для біженців
17:04
На Київщині легковик зіткнувся з авто патрульних: двох поліцейських госпіталізували
15:28
На столичній Троєщині в озері Верхнє Вигурівське потонула жінка
Больше новостей

У 2024 році лікування пацієнтів із тяжкими захворюваннями під загрозою зриву, - БФ “Пацієнти України”

Новости Киева
440
0
З 1 січня 2024 року припинила дію норма щодо закупівлі медикаментів та медвиробів для пацієнтів з важкими захворюваннями без податку на додану вартість (ПДВ). Тепер препарати купуватимуть з ПДВ у розмірі 7%. У Благодійному фонді “Пацієнти України” вважають, що це призведе до зниження кількості ліків, затримок з поставками, та збільшення вартості ліків. При цьому Міністерство фінансів України не досягне проголошеної мети по збільшенню надходжень до державного бюджету.

З 1 січня 2024 року припинила дію норма щодо закупівлі медикаментів та медвиробів для пацієнтів з важкими захворюваннями без податку на додану вартість (ПДВ). Тепер препарати купуватимуть з ПДВ у розмірі 7%. У Благодійному фонді “Пацієнти України” вважають, що це призведе до зниження кількості ліків, затримок з поставками, та збільшення вартості ліків. При цьому Міністерство фінансів України не досягне проголошеної мети по збільшенню надходжень до державного бюджету.


Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Благодійного фонду “Пацієнти України”.


Підписуйтесь на “КиївВладу” Як розповіли у благодійному фонді, ДП “Медичні закупівлі України” щороку за державні кошти закуповує медикаменти та медвироби для пацієнтів з важкими захворюваннями. До кінця 2023 року ці ліки купували без податку на додану вартість, але з 1 січня 2024 року ця норма припиняє свою дію. Тепер препарати купуватимуть з ПДВ 7%.


У Міністерстві фінансів України аргументують оподаткування закупівель ліків потребою у наповненні державного бюджету. Нібито це допоможе залучити до держбюджету сотні мільонів гривень на рік.


Проте у благодійному фонді зазначають, що йдеться про закупівлю ліків саме за державний кошт і таким чином держбюджет не наповниться.


“Ці кошти (бюджетні) просто повернуться назад (у держбюджет) у вигляді ПДВ. Це як перекласти монетку з однієї кишені до іншої — в результаті кількість монет не збільшиться”, – пояснюють у благодійному фонді.


Натомість, як зазначають у благодійному фонді, здоровʼя та життя мільйонів українських пацієнтів будуть під загрозою. Вони просто залишаться без потрібних ліків.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться

У БФ “Пацієнти України” вважають, що оподаткування закупівель ліків призведе до наступних наслідків:
Ліків не буде вистачати — держава за ті самі кошти зможе закупити на 7% менше ліків.
Пацієнти не отримають ліки вчасно — будуть затримки із поставками.
“Питання з ПДВ зараз взагалі не врегульоване, і врегулювання вимагатиме багато часу. В цей час ліки лежатимуть на складах. Хтось такі затримки просто не переживе”, – пояснюють у благодійному фонді.
Зросте вартість ліків – що менше ліків, то вище їх вартість. А це ще одна перешкода для доступності лікування для пацієнтів.
Ринок контролюватиме кілька дистрибʼюторів, знизиться конкуренція і ціни на ліки виростуть. Це станеться, бо нерезиденти не можуть сплачувати ПДВ, а отже їм складно буде брати участь у закупівлях.


“Україна як держава має робити все необхідне, щоб забезпечувати пацієнтів лікуванням. Наразі ми бачимо лише створення додаткових перешкод. Тяжкохворі пацієнти поставлені в умови виживання: кому пощастить, той отримає ліки, кому ні — помре”, – йдеться у повідомленні.


У Благодійному фонді також нагадали, що такоє є проблема з функціонуванням програм, які дозволяють фармкомпаніям безоплатно надавати пацієнтам інноваційні ліки (зокрема, “ліки зі співчуття”). Справа у тому, що фармкомпанії, які хочуть безоплатно забезпечити українців ліками, змушені також сплачувати ПДВ. Тобто компанії самі надають ліки, та ще й мають за це сплатити.


Раніше БФ “Пацієнти України” вже звертався до Мінфіну стосовно можливих проблем через оподаткування закупівель ліків. У відповіді Мінфін послався на зобовʼязання перед Міжнародним валютним фондом “утримуватися від будь-якої податкової політики та адміністративних заходів, які можуть негативно вплинути на базу податкових надходжень”.


Проте, як зазначили у благодійному фонді, протягом всього 2023 року Міністерство фінансів не зверталося до МВФ, щоб переглянути це рішення для ліків, і загалом не зробило нічого, щоб уникнути цієї ситуації.


“Пацієнтські організації вже надіслали листа з цією проблемою до Міжнародного валютного фонду. Сподіваємось на підтримку і з боку МВФ, і особливо на активне вирішення питання з боку Міністерства фінансів, Міністерства охорони здоров'я України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України!” – кажуть у благодійному фонді.


Нагадаємо, столична міськрада не без скандалу затвердила попередній звіт своєї тимчасової контрольної комісії (ТКК) з питань перевірки видатків бюджету під час війни. Таким чином, депутати прийняли до відома чимало фактів порушень у роботі низки структурних підрозділів КМДА та підзвітних їй комунальних закладів. Зокрема, йдеться про чисельні зловживання при проведенні ремонтних робіт в госпіталі ветеранів війни в Пущі-Водиці, на яких, за попередніми даними окремих журналістів та депутатів, міська скарбниця, внаслідок завищення цін на будівельні матеріали, може втратити до 600 млн гривень.


Читайте: У Київраді зафіксували “корупційний безлад” під час війни
Фото: tvoemisto.tvКиївВлада

Бровко Ігор

0 комментариев