У столиці функціонує Портал дошкільної освіти, де інформація подана у зручному візуальному форматі – з пошуком садочків, переглядом електронної черги та статистики. Тепер ці ж самі дані стали доступними і як відкриті дані – для повторного використання, аналітики та автоматизованого доступу.
Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА)
Зазначається, що інформація раніше була доступна тільки на Порталі дошкільної освіти столиці. Тепер на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних оприлюднили такі нові набори даних:
«Дані про черги дітей у дошкільні навчальні заклади у місті Києві» – дані про заявки в чергу з номером, датою подання, пільгами, статусом і закладом, до якого подано заявку;
«Дані про заклади дошкільної освіти міста Києва» – структурована інформація про всі заклади дошкільної освіти столиці: тип, форма власності, адреса, контактні дані, кількість груп тощо;
«Адміністративні дані в значенні Закону України «Про офіційну статистику», що збираються (обробляються) та підлягають оприлюдненню відповідно до вимог закону» – звітність закладів дошкільної освіти відповідно до форми № 85-К, що включає показники контингенту, кадрового забезпечення, фінансування та інші статистичні дані.
Ця інформація допоможе перевірити статус черги та обрати садочок. Вона стане у пригоді дослідникам та аналітикам – як джерело даних для аналізу динаміки контингенту, наповнюваності груп, кадрового забезпечення закладів тощо. А також буде корисними для ІТ-розробників – як готова база для розробки нових цифрових сервісів або інтеграції даних у власні рішення.
Усі 3 набори доступні через API, що дозволяє автоматизувати роботу з даними, інтегрувати їх у цифрові сервіси, використовувати для візуалізацій та проводити глибшу аналітику. Повна документація до API – з прикладами запитів, параметрами фільтрації та форматами відповіді (JSON) – вже оприлюднена разом із наборами даних.
«Оприлюднення цих даних – це черговий крок до цифрової прозорості міста. Батьки отримують доступ до актуальної інформації про черги та садочки, розробники – до API для створення сервісів, а місто – якісний інструмент для прийняття рішень», – зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Оприлюднення цих наборів даних стало можливим завдяки злагодженій роботі Департаменту освіти і науки з КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр», яке забезпечило технічну реалізацію оприлюднення даних відповідно до стандартів відкритих даних. Координацію роботи здійснило Управління інформаційної політики та доступу до публічної інформації КМДА, яке забезпечує реалізацію політики відкритих даних у столиці.
Ознайомитися з цими та іншими наборами даних Київської міської державної адміністрації можна за посиланням.
Читайте: У столиці цьогоріч 11 класів закінчили майже 17,5 тисяч випускників, на Київщині їх понад 12 тисяч
Фото: ілюстративне, КМДА
КиївВлада